Wszędzie dobrze, ale w domu... ;) (stosiki)
Data publikacji: 4 sierpnia 2009 A- A A+
Wakacje, wakacje i po wakacjach. Po trzech tygodniach sielskiego leniuchowania czas wrócić do szarej rzeczywistości. Żeby ten powrót był mniej bolesny, zafundowałam sobie parę książkowych słodkości. Jednak zanim o nich, wpierw to, co najważniejsze, powitanie: witam Was, kochani, po przerwie!

Tegoroczne wakacje upłynęły mi na wędrówkach po włoskich dróżkach. Rzymska Via Appia zaprowadziła mnie z serca dawnego imperium wprost pod słońce Toskanii. Śledziłam włoskie dzieje Daisy Miller, Dantego Alighieri, Monę Lisę oraz literatów-podróżników rozkochanych w Rzymie. Reportaże z tych podróży literackich już niebawem ;) Najpierw garść recenzji znakomitych powieści. Najwięcej satysfakcji przyniosła mi lektura debiutu Sulaimana Addonii. Choć po prawdzie nie tylko ona. Nie mogę zapomnieć o oszałamiających książkach Junota Díaza. Po roku przerwy powróciłam także do kociej serii Lilian Jackson Braun. W najbliższej przyszłości będzie więc trochę na DL Jima Qwillerana ;) Jednak zanim to wszystko, garść nowości, z których szczególnie cieszy mnie Zatrute ciasteczko. Oraz myśl o sierpniowych must-have’ach: nowej powieści Fabera, nowym Pratchetcie i nowym kryminale Alicii Giménez-Bartlett ;)


Zdjęcie nr 1:
* „Marzyciel” Ian McEwan
* „Za kwietnymi polami” Jun’ichi Watanabe
* „Wzgórza Toskanii” Ferenc Máté
* „Miłość i jej następstwa” Sulaiman Addonia
* „Zatrute ciasteczko” Alan Bradley
* „Topiel” Junot Díaz
* „Krótki i niezwykły żywot Oscara Wao” Junot Díaz
* „Podwójny strzał” Anna Blundy
* „Przewodnik po królestwie ptaków Afryki Wschodniej” Nicholas Drayson
* „Tajemnica Gaudiego” Esteban Martín, Andreu Carranza



Zdjęcie nr 2:
* „O miłości i śmierci” Patrick Süskind
* „Taras z uroczynem” Mia Couto
* „Dewajtis” Maria Rodziewiczówna
* „Nie odstępuj ode mnie” Elizabeth Strout
* „Portret damy” Henry James
* „Natychmiast, mocno, naprawdę” Daniel Handler
* „Fantastyka” Boris Akunin
* „Powieść szpiegowska” Boris Akunin
* „Sprzysiężenie osłów” John Kennedy Toole
* „Drobny kłopot” Mark Haddon
* „Podróżniczka”, t. 1 Diana Gabaldon

Komentarze
  • 1
    nutta 4 sierpnia 2009 | 18:26:58

    Witaj po udanych wakacjach (zaglądałam tutaj ostatnio często). Czekam na relacje, a na razie miłego czytania:)

  • 2
    szachrajka 4 sierpnia 2009 | 19:59:34

    Miło cię widzieć z powrotem ;)

  • 3
    Bernadetta Darska 4 sierpnia 2009 | 20:23:25

    Też niebawem zabiorę się za "Zatrute ciasteczko". :) Jestem ciekawa Twojej opinii. Pozdrawiam!

    A to książka właśnie!: www.bernadettadarska.blog.onet.pl

  • 4
    orchisss 5 sierpnia 2009 | 9:36:22

    Mniam mniam jaki smakowity stosik. Z niecierpliwością czekam na recenzje:)

  • 5
    clevera 5 sierpnia 2009 | 10:24:17

    Będzie ucztowanie i mnóstwo recenzji.:))))

  • 6
    Ola.G 5 sierpnia 2009 | 12:57:21

    A ja już nie mogę doczekać się podróży literackich :) Witaj po przerwie :))

  • 7
    Mariah 5 sierpnia 2009 | 13:24:44

    Miło Cię widzieć po przerwie! :)
    Rzym to jedno z moich marzeń podróżniczych, czekam na relacje. A i stosy imponujące!
    Przy okazji polecam się na swoim blogu ;)
    www.domowabiblioteczka.blox.pl

  • 8
    kalio 5 sierpnia 2009 | 13:51:16

    No w końcu jesteś. To czytaj i pisz:)))
    Gratuluję stosików.
    Zamieniłam adres bloga.

  • 9
    dededan 5 sierpnia 2009 | 15:44:32

    Stosiki super! Czekam na recenzję Pelagii z nocnego stolika. Ja przeczytałam drugą część i jestem zauroczona Akuninem.

  • 10
    kolmanka 5 sierpnia 2009 | 17:58:13

    Witaj po przerwie:) Twoje stosiki dają po oczach! Wspaniałe tytuły. Większość zakupów widzę , ze Świata Książki. Jutro wybieram się do ich księgarni i też mam nadzieje na jakieś małe łowy;) Pozdrawiam.

  • 11
    Zacisze... 5 sierpnia 2009 | 20:00:25

    Witaj z powrotem :-D Czekamy z niecierpliwością na fotki i opisy z literackiej podróży!
    A ze stosika to mnie "Portret damy" wpadł w oko - piękna klasyka, muszę sobie ją też przypomnieć :-)
    Pozdrawiam ciepło, M.

  • 12
    padma 6 sierpnia 2009 | 0:37:10

    Miło Cię widziec znowu! I jaka dobra wiadomosc przy okazji - nie wiedziałam, że Bradley po polsku się ukazał!:)))

  • 13
    Annie 6 sierpnia 2009 | 8:50:44

    Witajcie! Strasznie cieszę się, że Was widzę po tak długiej przerwie (3 tygodnie abstynencji od blogowego świata to długo za długo :D

    Mariah, fantastyczna wiadomość! Cieszę się, że się "złamałaś" i założyłaś bloga! Już wrzuciłam go do zakładek - na pewno będziesz mieć we mnie regularną czytelniczkę :)

    Kalio, poprawka naniesiona :) Korzystając z okazji, muszę to powiedzieć - kwiatki z guziczkami są świetne ;)

    Dededan, recenzja pewnie już niebawem, bo właśnie kończę czytać "Zatrute ciasteczko" i zaraz się za Akunina wezmę. Mam zamiar od razu "machnąć" całą trylogię, tak więc nawet nie wiesz, jak się cieszę, jeśli mówisz, że jedna z jej części tak Ci się podobała :)

    Padmo, ano - niespodzianka :) Sama nie wiedziałabym, że jest polski przekład, gdybym nie otrzymała go od pewnej Dobrej Duszy :) (To od razu informacja: wydawnictwo Vesper ma zamiar wydać wszystkie trzy powieści Bradleya. Tytuły kolejnych tomów to "Kukiełeczki" i "A Cygankę powiesili...". A, i jeszcze jedno, mamy szczęście do tłumacza - "Zatrute ciasteczko" ukazało się w świetnym przekładzie Jędrzeja Polaka).

    Ściskam Was wszystkich raz jeszcze, bardzo mocno! (A w imieniu stosików, dziękuję :D

  • 14
    germini 7 sierpnia 2009 | 18:02:30

    O, witaj po przerwie!
    Kupki świetne! Ciekawa jestem Twoich wrażeń z "Tajemnicy Gaudiego" - czy będą podobne do moich ;)
    Na to wydanie "Portretu damy" sama się czaję :)
    A z Gabaldon naprawdę zamierzasz czekać do momentu, gdy skompletujesz wszystkie części? Ja właśnie chłonę "Uwięzioną w bursztynie" i już się obu tomów "Podróżniczki" doczekać nie mogę :)

  • 15
    Annie 7 sierpnia 2009 | 22:02:07

    Ger, jak miło Cię widzieć, witaj! Za "Tajemnicę Gaudiego" zabiorę się pewnie jak skończę trylogię Akunina (muszę przyspieszyć z Kolorowym Czytaniem ;) Co zaś się tyczy Gabaldon to raczej tak ;) Właśnie ta konieczność tak długiego oczekiwania na kolejny tom mnie powstrzymuje (nie wiem, czy dałabym radę ;)