Listopadowe stosiki (znowu dwa ;)
Data publikacji: 20 listopada 2008 A- A A+
Mówi się, że od przybytku głowa nie boli. I słusznie. Przynajmniej ja, z każdą kolejną książką, czuję się coraz lepiej ;)

Listopad obrodził w fantastyczne książki. Wyczekane, ukochane i takie, po które dłonie aż same się wyciągają. Zdjęcie wyszło wyjątkowo niewyraźne, wobec czego zrobię coś, co do tej pory mi się nigdy nie zdarzyło. A mianowicie, wypiszę wszystkie ;) A zatem…

STOSIK I, z prawej strony:
* Tajemnica Neptuna. Gdańskie opowiadania kryminalne
* Wzory kultury Ruth Benedict
* W pogoni za dalekim głosem Taichi Yamada
* Gra anioła Carlos Ruiz Zafón
* Przeproś Aleksander Kościów
* Amagansett Mark Mills
* Angielski zabójca Daniel Silva
* Czerwone Gardło Jo Nesbø
* Trzeci klucz Jo Nesbø
* Pentagram Jo Nesbø

STOSIK II, z lewej strony:
* Dzban Miodu Gert Godeng
* 21:37 Mariusz Czubaj
* Radość niedoskonałości Veronica Chambers
* Między słowami Mirosław Salski
* Koronczarka Pascal Lainé
* Sprężyna Małgorzata Musierowicz
* Niech pana Bóg błogosławi, doktorze Kevorkian Kurt Vonnegut
* W moim początku jest mój kres T.S. Eliot
* Następca Ismail Kadare
* Mozart Christian Jacq

Nie pozostaje mi teraz nic innego, jak okopać się i czytać, czytać, czytać… ;) Czego i również Wam życzę :)

Komentarze
  • 1
    Lilithin 20 listopada 2008 | 17:46:13

    Ledwo co człowiek skomentuje jedną notkę, a tu się pojawiają dwie następne :D Ale jak już powiedziałaś, od przybytku głowa nie boli. Bardzo ciekawi mnie "Gra anioła" (pewnie nie mnie jedyną ;) ). Gratuluję nowych nabytków i życzę czasu na to czytanie i zawsze ciepłej herbatki na podorędziu ;)

  • 2
    Annie 20 listopada 2008 | 19:41:33

    Wiesz Lilithin, bo one się tak rozmnażają przez pączkowanie :D Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się przekonać, jaka Gra anioła jest. Na razie sięgnęłam po powieść Godenga i po pierwszych kilkudziesięciu stronach muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba :)

  • 3
    Magrat 20 listopada 2008 | 19:47:34

    Aniu, zachodzę w głowę gdzie te stosy przetrzymujesz? ;);) "Gra Anioła" też mnie ciekawi.. Może w końcu się za "Cień wiatru" zabiorę, bo ciągle odkładam:|

  • 4
    Annie 20 listopada 2008 | 20:00:45

    Magrat, właściwie wszędzie tam, gdzie nie powinnam - w szafach, na parapetach, komodach, głośnikach... :D Bibliofile muszą sobie jakoś radzić ;) Co zaś się tyczy Cienia wiatru to musisz nadrobić, bez dwóch zdań! Choć czytałam go przed dwoma laty, do dziś lubię sobie do niektórych jego fragmentów wracać :)

  • 5
    prowincjonalnnenauczycielstwo 21 listopada 2008 | 8:23:17

    Dwa dni temu w audycji radiowej usłyszłam, że "Gra Anioła" jest preqelem do "Cienia wiatru". Może zatem należy zmienić kolejność czytania?;)

  • 6
    Annie 21 listopada 2008 | 10:47:23

    Też o tym słyszałam, pytanie jednak, czy czytane w odwrotnej, a zarazem właściwej, kolejności, obie powieści zrobią takie samo wrażenie ;)

  • 7
    foxinaa 21 listopada 2008 | 11:54:35

    Aniu stosik przedni:))) Nic tylko pozostaje Ci czytać:) za mną ostatnio chodzi kurs szybkiego czytania, za mało mam czasu, a za dużo priorytetów:D mam juz tę Gre anioła, nie miałam pojęcia, że jest połączona z "Cieniem wiatru":o

  • 8
    nutta 21 listopada 2008 | 15:41:46

    Tylko pogratulować należy wyboru:) Ciekawam tego Mozarta, jak egiptolog poradził sobie z inną epoką - napisz koniecznie:)

  • 9
    mary 22 listopada 2008 | 10:14:34

    ohohohoho :)

  • 10
    szamanka30 22 listopada 2008 | 18:42:13

    Aniu, gratuluję kolejnej porcji lektury. Czytałam "Koronczarkę" i kryminały nesbo, reszty nie znam, wiec na recenzje będe czekała. :)

  • 11
    germini 22 listopada 2008 | 23:32:22

    Gratuluję kolejnych kupek i czekam na recenzje - zwłaszcza Yamady i Jacq :)
    Btw, od wczoraj mam problemy z dostaniem się na Twoją stronę - jakieś MySQLe mi wyskakują. Na wszelki wypadek informuję Cię więc o tym :)

  • 12
    Saradeever 23 listopada 2008 | 17:40:36

    O jacie ! :o
    "Gra Anioła" jest promowana w większości księgarniach. ciekawi mnie czy jest ona tak dobra.

    Ale najbardziej przykuwa mój wzrok Yamada.

  • 13
    Annie 23 listopada 2008 | 18:32:20

    Dziękuję Dziewczęta :D
    Godeng i Vonnegut już przeczytani, więc recenzje pewnie na dniach pojawią się na DL. Teraz kończę czytać 'Braci' Da Chena i zabieram się za 'Grę anioła'. Książki aż palą mi się w rękach (dlatego dobrze, że sypie śnieg, jeszcze parę zasp i już w ogóle będę miała pretekst do zupełnego niewychodzenia z domu :D

    Ger, dziękuję! Czasem niestety się tak robi - jak serwer cba.pl pada albo jak na stronę próbuje jednocześnie dostać się zbyt wiele osób :( Najczęściej odświeżenie strony pomaga. Mam nadzieję, że nie będzie się to powtarzało zbyt często :(