Z worka Świętego Mikołaja (stosik)
Data publikacji: 9 grudnia 2008 A- A A+
Uciekając w pośpiechu, aby nie zostać dostrzeżonym, Święty Mikołaj zostawił to… ;)

Prawdziwą perełkę literacką – najnowszy, a zarazem najdokładniejszy przekład Procesu Kafki, który już rozgrzał serca polskich bibliofili, zmuszonych cieszyć się do tej pory niepełnym przekładem z 1936 roku; zbiór opowiadań młodych prozaików amerykańskich (21 autorów tekstów, a wśród nich Jonathan Safran Foer, Gary Shteyngart, Nicole Krauss) czy zebeltryzowaną biografię Benjamina Franklina, Pierre’a de Beaumarchais’go i Ludwika XVI pt. Lisy w winnicy. Ponadto udało mi się upolować najgłośniejszą powieść T.C. Boyle’a, Drop City (mam nadzieję, że będzie co najmniej tak dobra, jak W kręgu Kinseya ;)

A poza tym – jak zwykle, kryminalnie. Dwa thrillery autorstwa szefowej MI5, Stelli Rimington (swoją drogą, bardzo ciekawy wywiad z autorką zamieścił w grudniowym numerze Twój Styl); Kruk Joela Rose’a i książka, której przedstawienie będzie li i wyłącznie formalnością – Grobowiec Kate Mosse. I to tyle wiadomości z biblioteczki (przynajmniej na razie ;)

Komentarze
  • 1
    Foxinaa 10 grudnia 2008 | 11:45:09

    Wyjątkowo szczodry ten Św. Mikołaj w tym roku Aniu, strach pomyśleć co będzie po wizycie Gwiazdora:)
    Mogłabyś mi zdradzić o czym jest nowa książka Feuchtwangera, nie słyszałam dotychczas. Świetne nabytki! :D

  • 2
    germini 10 grudnia 2008 | 15:08:47

    Gratuluję Mikołaja! Świetne nabytki :)
    Czy Boyle'a upolowałaś w jakiejś taniej książce? Bo ostatnio widziałam wysyp przecenionych książek Muzy z tej serii, ale, kurczę, kasy brak :|

  • 3
    Lilithin 10 grudnia 2008 | 16:54:58

    Aniu, musiałaś być bardzo grzeczna :) Ciekawi mnie "Grobowiec", ale spokojnie poczekam parę miesięcy, może zejdzie do takiej ceny jak "Labirynt". Będę też czekać na recenzję "Kruka" - zastanawiałam się nad nim, ale czytałam gdzieś bardzo niepochlebną recenjzę. Zobaczymy jak Tobie się spodoba. Miłego czytania :)

  • 4
    chiara76 12 grudnia 2008 | 14:55:35

    hoho, nie żałował;)

  • 5
    Annie 12 grudnia 2008 | 15:18:23

    To mu trzeba przyznać, że sypnął hojnie ;) Teraz grzecznie będę wszystkie nowe książki po kolei czytała :D

    Foxino - Lisy w winnicy to zebeltryzowana biografia Benjamina Franklina, Pierre'a de Beaumarchais'go i Ludwika XVI :)

    Ger, tak, w taniej książce. Było tam też sporo Preethi Nair, ale już mi funduszów zabrakło ;) Mówisz, że sypnęli tą serią? To będę musiała dobrze się przypatrzeć, bo póki co, żadnego z tytułów, których wcześniej już nie można by było dostać, nie widziałam ;)

  • 6
    nutta 12 grudnia 2008 | 16:18:29

    Rozpieszcza Cię ten święty:)

  • 7
    germini 12 grudnia 2008 | 17:06:17

    Aniu, tzn. wydaje mi się, że sypnęli. Widziałam tego pełno, gdy byłam ostatnio w taniej książce (gdy byłam wcześniej, na pewno tego tyle nie było). Ale też trzeba przyznać, że rzadko tam bywam, bo mam daleko, więc nie wiem, czy to był taki wielki jednorazowy wysyp, czy stopniowo się tego nazbierało.

  • 8
    Annie 12 grudnia 2008 | 21:43:44

    Owszem, Nutto, ale wiesz... póki co, nie narzekam :D

    Ger, o widzisz. To w mojej taniej książce stałe 10-11 tytułów, z których wszystkie, które mnie interesowały już skompletowałam :( Ale ta seria jest tak rewelacyjna, że najchętniej chciałabym przeczytać ją prawie całą. A Ty na jakie tytuły zamierzasz przypolować? :D

  • 9
    szamanka30 13 grudnia 2008 | 9:30:51

    Aniu, gratuluję.Mikołaj hojny nadzwyczaj. Tylko cieszyć sie z takiego świetego:)

  • 10
    Annie 13 grudnia 2008 | 22:22:32

    Dziękuję Szamanko :) Żeby on jeszcze wolnym czasem tak sypnął ;)