Marcowe grzechy książkowe cz. I
Data publikacji: 10 marca 2009 A- A A+
Nowa notka stosikowa będzie nietypowa, bowiem dwuczęściowa. A wszystko przez to, że marzec to miesiąc moich urodzin. Kiedy więc, jak nie wtedy, mogę sobie pofolgować? ;)

Zdjęcie nr 1:
* „Most w Awinionie” Thomas R.P. Mielke
* „Róża z Awinionu” Thomas R.P. Mielke
* „Świątynia w Awinionie” Thomas R.P. Mielke
* „Niebezpieczne związki” Pierre Choderlos de Laclos
* „Pary” John Updike
* „Dom ciszy” Orhan Pamuk
* „Biblioteka utraconych książek” Alexander Pechmann
* „Obca”, t. 2 Diana Gabaldon
* „Córka łupieżcy” Jacek Dukaj
* „Księga powietrza i cieni” Michael Gruber



Zdjęcie nr 2:
* „Zarys dziejów traktora po ukraińsku” Marina Lewycka
* „Na dnie nieba” Manuela Gretkowska
* „Gringo wśród dzikich plemion” Wojciech Cejrowski
* „Nauka Świata Dysku III. Zegarek Darwina” Terry Pratchett
* „Lady Susan. Watsonowie. Sanditon” Jane Austen
* „Potępieńcza gra” Clive Barker
* „Leśne Morze” Igor Newerly
* „Wzgórze Błękitnego Snu” Igor Newerly
* „Dom nad rozlewiskiem” Małgorzata Kalicińska
* „Bery i bojki śląskie” Stanisław Ligoń



To be continued... ;)

Komentarze
  • 1
    Lilithin 10 marca 2009 | 22:10:39

    Piękne stosy. Ale o Kalicińską bym Cię nie posądziła ;)

  • 2
    Annie 10 marca 2009 | 22:20:33

    Dziękuję ;) A wiesz, wyszłam z założenia, że trzeba wszystkiego spróbować :D

  • 3
    kultur-alnie 11 marca 2009 | 8:15:12

    Zrobiłaś napad na Świat Książki? Zastanawiałam się nad "Parami" Updike i nad "Biblioteką utraconych książek", a w rezultacie kupiłam "Księgę bez tytułu" Anonima. "biblioteka..." jednak strasznie kusi:) czekam na recenzje

  • 4
    matylda_ab 11 marca 2009 | 8:28:40

    I ja mam urodziny w marcu ;) Już za tydzień. ;))

  • 5
    kalio 11 marca 2009 | 12:37:24

    A mnie ten Mielke zaintrygował. Zaraz lecę sprawdzać, co to jest. Znając siebie- dopiszę do schowka:)))
    Dziękuję za inspirację.

  • 6
    Magrat 11 marca 2009 | 16:52:55

    A ja nie mam urodzin przez najbliższe pół roku, ale też sobie w marcu pofolgowałam :) Teraz zastanawiam się, gdzie to pochowam. Jeszcze dziś, gdy usłyszałam o wyprzedaży czytelnika zaczęłam zacierać rączki:D

  • 7
    szamanka30 12 marca 2009 | 13:17:45

    Gratuluję marcowego stosu!:)Bardzo jestem ciekawa, jak spodoba Ci się trylogia Mielkego ; Mnie bardzo podobała się jego powieść "Karol Wielki", trylogia średnio.Chyba jeszcze I tomu "Obcej" nie czytałaś? Też mnie interesuje, jak się spodoba. Mnie brakuje tylko tej nieszczęsnej 4 części, której nikt nie wydał. Tak pod koniec roku może będzie. Mam ochotę na powieść Grubera i to będzie mój zakup z ŚK .

  • 8
    nutta 12 marca 2009 | 18:37:06

    Aż zazdroszczę. Jestem ciekawa tej nowej powieści Newerlego "Leśne morze". Miłej lektury:)

  • 9
    Annie 13 marca 2009 | 0:21:38

    Dziękuję, dziewczęta! :) Recenzje będą się powolutku "rodzić" - wychodzę z marazmu czytelniczego i mam nadzieję, że wkrótce uda mi się na nowo wrócić do mojego codziennego trybu czytelniczego :)

    Matyldo, a zdradzisz, kiedy dokładnie zgłosić się do Ciebie z życzeniami? :D

    Magrat, w sumie to ważne folgowanie sobie, nie zaś powód do folgowania :D W sumie teraz to czekam na nowy katalog 4xK - nakręciłam się na zakupy :D

    Szamanko, "Obcej" jeszcze nie czytałam. "Karola Wielkiego" też widziałam w sklepie Dedalusa, ale się nie skusiłam - widzę, że niesłusznie. Może jeszcze uda mi się go znaleźć, choć marnie to widzę, bo była tylko jedna sztuka :(

  • 10
    montgomerry 13 marca 2009 | 15:45:10

    ależ skarby:) pozdrawiam

  • 11
    mary 13 marca 2009 | 17:53:28

    oo bosh.....zmasakrowałas mnie :)))

  • 12
    Annie 13 marca 2009 | 19:16:19

    Cieszę się, że Wam się podoba :D

  • 13
    Alvesta 15 marca 2009 | 11:56:34

    o rajuśku :D szalejesz Aniu :p

  • 14
    Ada - legere necesse est 15 marca 2009 | 19:53:20

    Witaj :) Zaglądam tu często i z wielką przyjemnością, a dzięki Twoim podróżom literackim mogłam na chwilę wrócić do Francji i na mój ulubiony Montmartre.
    Życzę jak najwięcej podróży, inspiracji i "książkowych grzechów" :) Z tej góry książek powyżej najbardziej lubię dwie - tak różne od siebie, jak to tylko możliwe: Wzgórze Błękitnego Snu oraz Niebezpieczne Związki (w świetnym jak zawsze tłumaczeniu Boya).

    Pozwoliłam sobie dodać Dziennik Literacki do moich ulubionych stron na legere necesse est. Serdecznie pozdrawiam!

  • 15
    Annie 16 marca 2009 | 22:53:07

    Alvesto, obawiam się, że to już ostatnie podrygi :D

    Ado, dziękuję! Szalenie miło mi, że zechciałaś dodać Dziennik Literacki do swoich ulubionych stron. Nic tak, jak sympatia i zainteresowanie innych, nie mobilizuje do pisania :)

    Pozwól, że i ja do Ciebie zaglądnę :) A póki co, bardzo serdecznie pozdrowię!