Rekordowy Światowy Dzień Książki (stosiki)
Data publikacji: 30 kwietnia 2009 A- A A+
Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zamieścić notki na temat nowych stosów książkowych, która byłaby tak obficie wypełniona zdjęciami. Światowy Dzień Książki (a zwłaszcza towarzyszące temu świętu promocje ;) zrobił swoje i, co tu dużo mówić, puścił mnie z torbami ;) Tym niemniej udało mi się skompletować wszystkie powieści Moore’a i prawie wszystkie Pratchetta (teraz zamiast parunastu brakuje mi zaledwie paru ;) Szczególnie cieszę się także z powieści Oates, do której po lekturze Czarnej dziewczyny, białej dziewczyny mam ogromne upodobanie. Choć tak naprawdę cieszę się z każdej książki – upolowałam wiele tytułów, które od dawna znajdowały się na mojej liście powieści do kupienia ;)

Zdjęcie nr 1:
* „Żywoty maluczkich” Pierre Michon
* „Srebrna Zatoka” Jojo Moyes
* „Polichromia” Joanna Jodełka
* „Oko jadeitu” Diane Wei Liang
* „Zamiana” David Lodge
* „Zabiorę Cię tam” Joyce Carol Oates
* „Mama odeszła” Joyce Carol Oates
* „Córka grabarza” Joyce Carol Oates
* „Jesień cudów” Jodi Picoult
* „Trzynasta opowieść” Diane Setterfield



Zdjęcie nr 2:
* „Pianistka” Elfriede Jelinek
* „Koniec świata w Breslau” Marek Krajewski
* „Wielki seks w małym mieście” Tatiana Polakowa
* „Tajemnica Christine Falls” Benjamin Black
* „Krytyka zbrodniczego rozumu” Michael Gregorio
* „Wizyta królewskiego konsyliarza” Per Olov Enquist
* „Dobrego złodzieja przewodnik po Amsterdamie” Chris Ewan
* „Obyczaje polskie. Wiek XX w krótkich hasłach” (red.) Małgorzata Szpakowska
* „Kolumbowie” Roman Bratny



Zdjęcie nr 3:
* „Niebłahe igraszki” Hjalmar Söderberg
* „Rebeliantka o zmarzniętych stopach” Johanna Nilsson
* „Ballada o chaosiku” Wawrzyniec Prusky
* „Gypsy” Lesley Pearse
* „Opiekunowie” Dean Koontz
* „Człowiek-nietoperz” Jo Nesbø
* „Kilmeny ze Starego Sadu” Lucy Maud Montgomery
* „Poparzone dzieci Ameryki” (ze wstępem Zadie Smith)
* „Połów łososia w Jemenie” Paul Torday
* „Pchli Pałac” Elif Şafak
* „Soból i panna” Józef Weyssenhoff
* „Kiedy wchodziłem do pokoju” Nicole Krauss
* „Bractwo Świętego Całunu” Julia Navarro



Zdjęcie nr 4:
* „Tajemna historia Moskwy” Ekaterina Sedia
* „Szydełkowe stworki” Christen Haden
* „Najgłupszy anioł” Christopher Moore
* „Brudna robota” Christopher Moore
* „Baranek” Christopher Moore
* „Krwiopijcy” Christopher Moore
* „Ssij, mała, ssij” Christopher Moore
* „Wyspa wypacykowanej kapłanki miłości” Christopher Moore
* „Błazen” Christopher Moore



Zdjęcie nr 5 – stosik Terry’ego Pratchetta:
* „Nauka Świata Dysku I”
* „Nauka Świata Dysku II”
* „Wiedźmikołaj”
* „Ciekawe czasy”
* „Muzyka duszy”
* „Zbrojni”
* „Maskarada”
* „Na glinianych nogach”
* „Potworny regiment”



A korzystając z okazji, chciałam poinformować, że przez najbliższe kilka tygodni nowe recenzje będą pojawiać się na Dzienniku Literackim bardzo rzadko. Jeśli wszystko się bowiem uda to na 26 albo na 30 czerwca będę miała wyznaczony termin obrony. Ergo, mam miesiąc na napisanie brakujących 70 stron pracy magisterskiej i jeśli odłożę na bok książki to myślę, że mi się to uda ;) No właśnie, jeśli… Na razie z wypiekami na twarzy pochłaniam Smocze ziarno Buck i na odstawienie powieści jakoś się nie zanosi… ;))
Komentarze
  • 1
    szansonistka 30 kwietnia 2009 | 13:58:37

    no faktycznie. po takich zakupach musiałabym przez jakieś pół roku żyć o samej wodzie, ale cóż to za przyjemność, kupowanie książek... chociaż osobiście preferuję antykwariaty, bo nie dość, że tanio, to jeszcze cudowne stare wydania i rzeczy, których próżno szukać po większości księgarń.
    ale, nie powiem, stosiki robią wrażenie.

  • 2
    Bazyl 30 kwietnia 2009 | 14:05:22

    Będzie krótko. Też tak chcę. Niestety ani kasy, ani miejsca w zawalonym zabawkami domu, tylko tzw. chcica i marzenie, że kiedyś w przyszłości jeden pokój w naszym życiowym gnieździe będzie biblioteczką :D

  • 3
    Alvesta 30 kwietnia 2009 | 14:07:53

    nie wiem co powiedzieć. 50 książek to już chyba szaleństwo :D
    nie wspominając o fortunie na nie przeznaczonej;)

  • 4
    Aklat 30 kwietnia 2009 | 14:47:38

    Gratuluję zakupów! Na usta mi się tylko cisną pytania: skąd wziąć kasę na te wszystkie cudenka i miejsce na pólkach, żeby je zmiescic? Też tak chce ;)

  • 5
    mary 30 kwietnia 2009 | 15:47:07

    o ja pierd... ze tak sie wyraże... !!!!!!!

    matko swienta - ile cudów!@!! :)))

  • 6
    nutta 30 kwietnia 2009 | 16:59:19

    To ile metrów książek kupiłaś?:D Wiele czasu na dodatkowe lektury, a praca niech się też dobrze pisze.:)

  • 7
    montgomerry 30 kwietnia 2009 | 17:22:38

    o!!!!! zamurowało mnie! śliczne stosiki!
    powodzenia z pisaniem:)

  • 8
    Annie 30 kwietnia 2009 | 19:39:46

    W imieniu książek i piszącej się pracy mgr, dziękuję :) Recepty na zwiększenie miejsca na półkach nie mam, zaś kwestie niedoborów finansowych rozwiązuje mi na razie jeszcze stypendium (i nawet nie chcę myśleć, w jaki sposób będę zdobywać książki, jak mi się ono za dwa miesiące skończy :D Część z tych nabytków to efekt wiosennych/światowodniowoksiążkowych wyprzedaży, okazji z Allegro czy Podaja bądź prezentów. Faktem jest, że się ich jednak trochę uzbierało przez ten miesiąc (Alvesto, Twój szacunek przyprawił mnie o zawrót głowy, wiedziałam, że jest ich dużo, ale że 50... ;)

    Szansonistko - ja się do zakupów w antykwariacie nie nadaję ;) Wynika to stąd, że lubię być pierwszą właścicielką książki i największą przyjemność sprawia mi taka bez historii - nowa, przez nikogo nieczytana ;)

    Moc pozdrowień!

  • 9
    Foxinaa 30 kwietnia 2009 | 19:48:25

    ehem... zamurowało mnie! Zwariowałaś Aniu! :))) Ja też, na widok tylu cudnych książek:) Buziaki:D

  • 10
    Annie 30 kwietnia 2009 | 20:05:09

    Ada, dziękuję :) Ja teraz wariuję, zastanawiając się, po co wcześniej sięgnąć i co czytać ;) (A korzystając z okazji, pragnę pogonić w sprawie maila :D Moc całusów! :D

  • 11
    Lilithin 1 maja 2009 | 13:46:49

    Wow, omal nie spadłam z krzesła ;) Gratuluję! "Poparzone dzieci Ameryki" znalazłam ostatnio w bibliotece i czekają dzielnie na swoją kolej ;)
    A jeśli nie wiesz, co czytać, to ja tak egoistycznie zasugeruję "Pchli pałac" :D Z chęcią bym przeczytała recenzję tej książki :)

  • 12
    Magrat 1 maja 2009 | 20:38:02

    Pac....Leżę i podziwiam, ile Ty tego nakupowałaś, prawie cały Moore, czy może cały, tyyyle Pratchettów i inne cuda, też tak chcę :(

  • 13
    justyna.k 1 maja 2009 | 22:25:25

    Podziwiam i napatrzeć się nie mogę :o . Niektórzy przez całe swoje życie nie przeczytali tylu książek. ;) I zazdroszcze dobrego wzroku, bo po takich ilościach pochłanianych książek w tak zawrotnym tempie moje oczy już dawno odmówiłyby posłuszeństwa ;)

  • 14
    Annie 2 maja 2009 | 14:28:00

    Dziękuję, dziewczęta :) Oczy mają się niezgorzej i mam nadzieję, że jeszcze trochę pociągną (jakby nie było trochę książek do przeczytania mi zostało, więc muszą wytrzymać ;)

    Lilithin, Safak wpisana zatem na listę - jak uporam się z zalegającym stolik stosem horrorowo-kryminalnym zaraz po nią sięgnę. Też jestem jej ciekawa - Pamuk tak mocno zawładnął moją percepcją Turcji, że aż zastanawiam się, jak (i czy ;) spodoba mi się coś zupełnie nowego ;)

    Moc weekendowych pozdrowień! :)

  • 15
    germini 3 maja 2009 | 23:09:46

    Śliczności! Aż brak słów :) Toteż już nic więcej nie mówię i idę czytać najnowsze recenzje (od razu widać, że mgr piszesz ;))

  • 16
    Annie 6 maja 2009 | 21:35:28

    Ano :D Ale nawet mi to jakoś idzie, muszę się pochwalić, że dziś oddałam już drugi rozdział (jeszcze tylko dwa i kooooniec ;)

    (Dzięki, Ger :)

  • 17
    gość 10 stycznia 2016 | 14:41:52

    Hej!
    Jestem zainteresowana kupnem książek Rogera Moore'a.
    W razie czego kontakt do mnie: ulubionymail86@gmail.com.
    Pozdrawiam!