Górskie spotkania z Piotrem Pustelnikiem i Anną Kamińską
Data publikacji: 30 sierpnia 2017 A- A A+
30 sierpnia w Zakopanem rozpoczęły się Spotkania z Filmem Górskim – jeden z największych polskich festiwali o tematyce górskiej. W tym roku po raz pierwszy w programie imprezy wyraźnie zagościło pasmo książkowe. Z tej okazji z publicznością spotkają się i o swoich książkach opowiedzą Anna Kamińska i legendarny himalaista Piotr Pustelnik.

Rozmowę z Piotrem Pustelnikiem zaplanowano na niedzielę (3 września) o godz. 13.00 w Dużym Namiocie. Będzie to spotkanie zapowiadające autobiografię legendarnego himalaisty, trzeciego Polaka, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Książka Ja, pustelnik ukaże się 13 września. To historia życia i kariery Pustelnika – szczera opowieść o drodze na szczyty 14 ośmiotysięczników i o cenie, jaką przyszło za nie zapłacić. Współautorem książki jest dziennikarz Piotr Trybalski.

Spotkanie Anną Kamińską o bestsellerowej biografii Wandy Rutkiewicz Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci odbędzie się w Kinie Giewont także 3 września, o godz. 15.00. Po spotkaniu pokazany zostanie film Women of K2.


Dodaj komentarz
  • Nazwa użytkownika
Przepisz kod z obrazka
Dziennik Literacki używa plików COOKIE. Korzystając z Dziennika Literackiego wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o plikach COOKIE.
Akceptuję