To nie ja, to... lato! (stosik)
Data publikacji: 2 lipca 2008 A- A A+
Gdybym wtedy nie wszedł do tej księgarni, nie spotkałby mnie później cały ten koszmar. Z zewnątrz księgarnia wyglądała niepozornie. Za szybą ustawiono kilka książek, które nie wabiły ani kolorem, ani tytułem. Poszedłbym dalej, gdyby nie to, że otworzyły się drzwi i wionął na mnie zapach druku, drewna, kurzu i jeszcze czegoś, co określiłbym jako woń starzyzny...

(Obejrzyj się Królu Agnieszka Pietrzyk)

Drzwi się otwarły, weszłam i... wyszłam z torbą wypełnioną książkowymi skarbami. A teraz leczę kaca zakupowego, bo przecież w tym miesiącu obiecałam sobie nie kupować już żadnej książki. Zna ktoś jakieś tabletki na wzmocnienie słabej silnej woli? ;)


Stosik nr 1.

* Gregory David Roberts Shantaram (za namową Shachownicy :)
* Lion Feuchtwanger Żydówka z Toledo
* Mohammed Mrabet Miłość za kilka włosów
* Konstanty Ildefons Gałczyński Wiersze na polskich obłokach (gdyż kocham Zieloną Gęś! :)
* T.C. Boyle W kręgu Kinseya
* Shan Sa Brama Niebiańskiego Spokoju



Stosik nr 2.

* Agnieszka Pietrzyk Obejrzyj się królu
* Lynn Abercrombie Ślepy strach
* Franck Thilliez Pokój umarłych
* Franck Thilliez Las cieni
* James Church Śmierć w Koryo
* Tom Bradby Pan Deszczu
* Piotr Schmandt Pruska zagadka
* Wojciech Józef Burszta, Mariusz Czubaj Krwawa setka
* Ryszard Ćwirlej Upiory spacerują nad Wartą

Komentarze
  • 1
    elsha 2 lipca 2008 | 14:19:43

    Gdzie dorwałaś Gałczyńskiego? Nigdzie się nie spotkałam z tym pięknym wydaniem, a "Zieloną Gęś" też uwielbiam.;)

  • 2
    Annie 2 lipca 2008 | 14:30:22

    Elsho, w księgarni Świata Książki :) Twarda oprawa, w obwolucie, 39.90 zł. Oni mają całą serię takich tomików poetyckich i, ku mojej ogromnej radości, zdecydowali się wydać w tym roku właśnie zbiór Gałczyńskiego. Wiersze, Teatrzyk Zielona Gęś i Listy z fiołkiem. Słowem, cudo! :D
    (A za komplementy pod adresem DL ogromnie dziękuję :)

  • 3
    szaamnka30 2 lipca 2008 | 15:51:45

    O nieba!!:o ale piekne stosiki!!!:) Gratuluję. Większości Twoich nabytków nie znam.Wszystko przede mną :D. Czytałam "Zydówkę z Toledo", dziś skończyłam ksiazke Shan Sa, ale inną , w ksiegarni ogladałam 'Pana deszczu", padlo jednak na inną. Miłej lektury!
    Też bym takie tabletki chciała....

  • 4
    szamanka30 2 lipca 2008 | 15:53:00

    Pod wrażeniem stosików nawet nick źle napisałam;) pozdrawiam

  • 5
    Annie 2 lipca 2008 | 17:11:32

    Dziękuję Szamanko :) Mam nadzieję, że ktoś kiedyś wynajdzie takie tabletki, bo jak tak dalej pójdzie to skończę jak bibliofile z Domu z papieru Domingueza ;) Jak Ci się podobała Shan Sa? Jej książki brzmią z opisów bardzo intrygująco, więc z przyjemnością zapoznam się z Twoją recenzją :) Ja zaczęłam już czytać 'Pana Deszczu' i pewnie za dwa, trzy dni coś na jego temat wrzucę. Póki co, zbieram myśli po cytowanym we wstępie 'Obejrzyj się królu' ;) Buziaki!

  • 6
    magrat 2 lipca 2008 | 18:16:28

    Śliczne stosiki, pogratulować :) Ja w najbliższym czasie też planuję spore szaleństwo, ale ciii...:D

  • 7