Pokój bez książek... (stosik)
Data publikacji: 11 lipca 2008 A- A A+
... jest jak ciało bez duszy. Tak twierdził Cyceron i trudno jest mi nie przyznać mu racji ;) Moja biblioteczka wzbogaciła się w mijającym tygodniu o kolejne książkowe skarby, a ja dochodzę do wniosku, że prawdą jest, że kiedy jest się na odwyku przyciąga się do siebie książek jeszcze więcej ;)

Trzy z tych nowych powieści mają dla mnie szczególne znaczenie, gdyż są prezentami od dwóch bardzo bliskich mi osób, którym jeszcze raz, korzystając z okazji, chciałabym za nie podziękować - dziewczęta, jesteście kochane! Reszta, to wynik mojej dzisiejszej chwili słabości w księgarni ;) Zamiast się rozpisywać, wklejam zdjęcie i wracam do przerwanej lektury pierwszego kryminału Valerie Wilson Wesley (mniam! :)

* Nasze losy są jak rzeki Jaime Manrique
* A Touch of Frost R.D. Wingfield
* Exit Wounds J.A. Jance
* Wiedeńska krew Frank Tallis
* Śmiertelna intryga Frank Tallis
* Siedemdziesiąt siedem zegarów Christopher Fowler
* Podziemne rzeki Londynu Christopher Fowler
* Zemsta róży Nicole Galland
* Szachista Robert Löhr
* Miasto widmo Robert Coover

Komentarze
  • 1
    szamanka30 11 lipca 2008 | 22:27:14

    Annie , gartuluję stosiku!:)Będziesz miała co czytać! Ja na odwyku nie jestem nigdy, bo i tak bym po jednym dniu złamała slowo:D. Tallisa czytałam, bardziej podobała mi sie 'Śmiertelna intryga"; ciakwa jestem ksiązki "Siedemdziesiat siedem zegarów".
    A stray Cyceron miał RACJĘ !

  • 2
    Annie 11 lipca 2008 | 22:47:31

    Dziękuję Szamanko :) Ja chyba też przyjmę Twoją taktykę, bo wystarczy popatrzyć tylko na mój bilans lipcowy, żeby całkowicie zwątpić w wartość moich deklaracji :D Za Tallisa i Fowlera nie wiem kiedy się wezmę, ale jutro wrzucę recenzję pierwszej powieści Wesley, o którą pytałaś :) Całusy!

  • 3
    Lilithin 11 lipca 2008 | 23:22:32

    Cyceron zdecydowanie miał rację. Sadząc z ostatnich stosików, masz bardzo bogata duszę :D Gratuluję nowych nabytków!

  • 4
    beel 12 lipca 2008 | 8:06:02

    Jestem tu po raz pierwszy- baaardzo mi się podoba. A z nałogiem się ponoć nie powinno walczyć- bo wówczas ten demon rośnie w siłę;) I co wtedy?- do ust sobie nie włożysz, a książkę kupisz. Tak więc nabywaj, kupuj, ciesz się bez wyrzutów sumienia.Pozdrawiam i do zobaczenia:)

  • 5
    nutta 12 lipca 2008 | 9:49:07

    Stosik ciekawy architektonicznie:) Interesujące pozycje literackie. Ciekawa będę Podziemnych rzek Londynu.
    Na koniec roku można zrobić stosik wyrzut sumienia - kupione nieprzeczytane(jeszcze). Właśnie o tym ostatnio myślałam.

  • 6
    Annie 12 lipca 2008 | 19:38:14

    Lilithin, Nutto, dziękuję :) Taki stosik podsumowujący książki nieczytane brzmi apetycznie, ale... mógłby się okazać śmiercionośny. Nie wiem czy nie padłabym, gdybym zobaczyła jak daleko postępuje mój brak rozsądku (pomimo niosącego bogactwa duszy :D

    Beel, witaj na DL! :) I wiesz, chyba masz rację. Zamiast zwalczać, trzeba się zaprzyjaźnić, a wtedy życie stanie się jeszcze piękniejsze ;)

  • 7
    foxinaa 15 lipca 2008 | 12:48:18

    Nareszcie mam chwilkę, żeby dorzucić kilka słó2 od siebie:) Aniu cóż za przepyszczny stosik!!! Jestem ciekawa twoich recenzji wszystkich książek, nie wspomnę już jak ładnie wizualnie się prezentują:D

  • 8