Sierpniowa aktualizacja II (stosik)
Data publikacji: 29 sierpnia 2008 A- A A+
Krople deszczu leniwie toczą się po szybie, jednoznacznie dając do zrozumienia, że lato dobiega końca. Jesień coraz bardziej nachalnie puka do moich drzwi i zdaje się sugerować, że najwyższy czas zacząć się czytelniczo przygotowywać na długie, jesienne wieczory. Nie pozostaje mi więc nic innego jak skorzystać z tej rady ;) Sierpień już właściwie za nami, a skoro tak, to nie może się obejść bez comiesięcznego książkowego podsumowania ;)

O Stambule Pamuka napisałam już tak wiele, że aż sama nie wiem, co jeszcze mogłabym dodać. Powieść całkowicie mnie oczarowała i zapewniła godziny niezwykłej lektury. Podobnie zresztą jak Betonowy ogród Iana McEwana. Po obejrzeniu Pokuty sądziłam, że blisko mu do współczesnych pisarzy romansowo-obyczajowych. Jakże się pomyliłam! Ta niecodzienna i nieco makabryczna powieść każdego zachwyci swoim niebywałym urokiem. Obowiązkowa pozycja w nadchodzącym czytelniczym sezonie ;)

Do lektury pozostałych pozycji ze stosiku dopiero się przymierzam, a mam w czym wybierać ;) Dwa hity blogowe - Sztuka bycia Elą i Jeździec na wielorybie - oraz multum nowości. Najbardziej nie mogę się doczekać lektury Eco, Llosy i Picoult. Tę ostatnią obiecywałam sobie już od dawna poznać i wreszcie udało mi się zdobyć upragnioną książkę.

I na koniec, jak zwykle, trochę kryminałów. Nora Roberts jako J.D. Robb, Deaver, Hoag… I, pełniący rolę czerwonej wisienki na tym kryminalnym torcie, Kamieniołom Cezanne’a. Mniam! ;)
Komentarze
  • 1
    szamanka30 29 sierpnia 2008 | 22:42:41

    U mnie za oknem tez pada, po parapecie bębnia krople deszczu.:(To czas gromadzenia lektur na dłuższe wieczory. Gratuluje stosiku, ba! stosu. J.Daver`a czytałam wszystkie , tę również,widze też Tami Hoag - czytałam jakieś 4-5 jej skiażek .A "Kamieniołom Cezanne`a " również mam odlożony w mojej ksiegarni. Miłej lektury. :)

  • 2
    nutta 30 sierpnia 2008 | 9:58:14

    "Organistę" też mam. Nie wiem jednak, czy wpierw nie przeczytać "Szyfru Szekspira". "Rozmowa w Katedrze" pięknie wydana też czeka na swoją kolej. O A. Paprocie juz mówiłyśmy. Wśród moich lektur była inna książka Jodi Picoult. To miłej, urozmaiconej lektury:)

  • 3
    Lilithin 31 sierpnia 2008 | 1:52:22

    Stosik cieszy oko :) Gratuluję!
    U mnie jesień upłynie nie pod znakiem gromadzenia lektur na ponure wieczory, a na czytaniu zgromadzonych przez lato książek. Trochę się ich nazbierało, więc na jakiś czas zajęcie będzie :)
    Widząc Twoje nabytki dochodzę do wniosku, że na nude nie będziesz narzekać chyba aż do końca roku ;)

  • 4
    Annie 31 sierpnia 2008 | 19:14:39

    Dziękuję Dziewczęta! :)

    Szamanko, mam nadzieję, że pogoda się jeszcze rozchmurzy, bo ciężko jest mi się pogodzić z myślą o utracie lata ;)

    Nutto, ja już jestem po lekturze "Szyfru Szekspira", więc trudno mi ocenić, którą pozycję byłoby właściwe przeczytać wcześniej. Na pewno polecam Ci powieść Lee Carrell, bo czytało mi się ją bardzo dobrze. Cicho liczę, że "Organista" będzie jej ciekawym uzupełnieniem.

    Lilithin, na to się zanosi, acz mam nadzieję, że uda mi się je pochłonąć jeszcze w tym miesiącu ;) Od października zacznie się pisanie pracy magisterkiej, a co za tym idzie czas na lektury pozauczelniane zostanie ograniczony do okrutnego minimum ;) A jakie książki będą się składać na Twój jesienny stosik? :)

  • 5
    foxinaa 1 września 2008 | 12:58:15

    Czuć nadchodzącą jesień nie tylko w powietrzu, również wydawnictwa budzą się do życia, Dostalam dziś oczopląsu przeglądając zapowiedzi na wrzesień:) Ale przede wszystkim to wyśmienity czas robienia zapasów książkowych. Twój zbiorek Aniu jest niezwkle apetyczny. Czytałam jedynie Pamuka i Nillson, obie jak wiesz zuaroczyły mnie. Wszystkie pozostałe z twojego stosiku mnie niezwkle ciekawią!:D Miłego czytania!

  • 6
    be.el 1 września 2008 | 13:33:46

    Stosik wygląda baaardzo imponująco- też mam stosik który ostatnio nie maleje- moje dzieci nie dają mi za dużo wolnego czasu :((((- ale się nie poddaję. Jeździec jest super!

  • 7
    Lilithin 1 września 2008 | 20:44:40

    Czas na czytanie zawsze się znajdzie. Wnioskując z Twoich recenzji, pisanie przychodzi Ci łatwo, a do tego czyta się przyjemnie, więc nie powinnaś mieć najmniejszego problemu z praca magisterską :)
    Na mój stosik będą się składać zaległe książki z poprzednich stosików ;) i kilka nowości, m.in. Marquez, Morrison, Rutkowski.

  • 8
    Magrat 2 września 2008 | 22:33:46

    O, widzę Picoult. Ja już złożyłam zamówienie, że na urodziny chcę dostać brakujące tomy :)

  • 9
    Annie 4 września 2008 | 22:29:22

    Foxino, dziękuję! Ja dopiero muszę zabrać się za przeglądanie zapowiedzi i nowości, ale już te, o których dowiedziałam się całkiem przypadkiem, wzbudziły u mnie szybsze migotanie komór. Aż strach pomyśleć, co się będzie działo potem, jak już się naczytam... :D

    Be.el, choć Twój stosik nie maleje, to dzięki dzieciom stworzyłaś bardzo sympatyczne miejsce, które pozwala poznać i przypomnieć sobie literaturę, po którą z czasem już nie sięgamy. Gratuluję pomysłu, świetny! Na pewno będę Cię i tam odwiedzać :)

    Lilithin, dziękuję :) O, to będę do Ciebie zaglądać, bo co najmniej dwóch wspomnianych przez Ciebie autorów mnie interesuje :) Miłej lektury!

    Magrat, czyli rozumiem, że na nią polujesz, tak samo jak na pratchettki? :D