Stosiki małe dwa weszły na półeczkę, nie wiedziały jak... (stosik)
Data publikacji: 7 listopada 2008 A- A A+
Na fali zauroczenia prozą indyjską, złamałam się i wyszłam z księgarni ze Świętymi Grami Chandry. Przy okazji udało mi się upolować Dziewczynę grającą w go Shan Sy, z czego się ogromnie cieszę, gdyż jej Bramę Niebiańskiego Spokoju czytało mi się wyśmienicie. Zatem, Indie mam, Chiny mam, Pakistan również... Na moje półki trafiła bowiem powieść pakistańskiej pisarki - Kamili Shamsie - Sól i Szafran. Ta powieść, a także widoczna na zdjęciu Czarownica z Radosnej, pochodzą z serii kobiecej wydawnictwa Red Horse, pt. "Myśli Kobiet". Choć jeszcze nie zaczęłam ich lektury, już muszę powiedzieć jedno - są przecudnie wydane! Okładki, jak również, co nietypowe, szata graficzna wewnątrz książek robią świetne wrażenie. I już choćby za to należy się wydawnictwu ogromny plus - dbałość o estetykę wydawanych pozycji naprawdę jest w cenie ;) Ale wracając do nowych skarbów... Trzy "okienkowe" powieści (Taras w Rzymie, Koniec Niewinności i Życie Sekretne), najnowsza powieść Jodi Picoult (Jak z obrazka), kolejna powieść Waltera Moersa (Rumo i cuda w ciemnościach), a także powieść z nurtu portugalskiego realizmu magicznego - Puste spojrzenie. A, i ciekawostka - Antologia erotyki - przegląd "momentów" erotycznych z literatury polskiej i światowej, z utworów takich pisarzy, jak choćby Oscar Wilde, Marcel Proust czy Stefan Żeromski.



Drugi stosik jest dość nietypowy, gdyż humorystyczno-muzyczny. Szczególnie cieszą mnie książki traktujące o absurdach dwóch bogatych w absurdy okresów - dwudziestolecia międzywojennego i PRLu. Wbrew więc zbliżającej się coraz większymi krokami szarudze, szykuje mi się całkiem radosna i wesoła jesień. A co ważniejsze, przepełniona lekturami (Święty Mikołaj będzie miał za miesiąc problem, żeby przebić te prezenty ;)



Komentarze
  • 1
    ice33 7 listopada 2008 | 20:27:00

    a myslalam, ze ten moj, przechylajacy sie od wakacji stos jest wyjatokowo wysoki;)

  • 2
    nutta 8 listopada 2008 | 9:33:59

    To sen bibliofila:D Świetną sprawą jest taki łańcuszek tematyczny lub przestrzenny, który pociąga następne książki;)I nie możesz się oderwać. O Mikołaju jeszcze nie wspominaj, bo są dwie okazje: 6XII i 24XII:)Miłego czytania. I czasu, czasu...

  • 3
    Lilithin 8 listopada 2008 | 15:45:27

    Piękne stosiki :D Miłęgo czytania (i najlepiej magicznej półki, która dostosowuje swoją długość do czytelniczych potrzeb;) )
    Czytałaś może poprzednią wydaną w Polsce powieść Moersa "Miasto śniących książek"?

  • 4
    Mary 8 listopada 2008 | 16:41:13

    wwwwwwwwwwwwwwwow no cudnie. Te Swiete gry tez mnie korcą strasznie...:)

  • 5
    szamanka30 8 listopada 2008 | 20:44:09

    Gratuluję serdecznie kolejnych stosików!:)Miłej lektury.

  • 6
    Annie 8 listopada 2008 | 23:10:06

    Dzięki Dziewczyny :) Faktycznie listopad obrodził i teraz potrzeba mi tylko i wyłącznie tego, o czym wspomniała Nutta: czasu, czasu, czasu ;) Póki co wszelkie obowiązki odstawione na bok, a ja siedzę zaczytana. Nie wytrzymałam i na warsztat poszła "okienkowa" seria. Zaczęłam drugą powieść "z trąbką" i jest taka, jak powieść Young-ha Kima - rewelacyjna.

    Lilithin, niestety nie miałam okazji, ale tak wiele dobrego się o tej powieści nasłuchałam, że postanowiłam sprawdzić, czym dokładnie pisarz zauroczył rzeszę swoich czytelników :)

    Mary, jeśli Cię korcą to polecam Ci zajrzeć do jakiejkolwiek pobliskiej księgarni taniej książki. Ja mój egzemplarz właśnie w takowej upolowałam za, uwaga uwaga, 22 zł ;)

  • 7
    rr-odkowa 9 listopada 2008 | 20:18:25

    Wow, ale stosik!! Gratulacje. I cieszę się razem z Tobą, bo zapowiadają się bardzo fajne recenzje z bardzo fajnych książek :)

  • 8
    Dorotie 10 listopada 2008 | 13:27:24

    O matko. Gratuluję :) Również mam na oku "Święte gry". Może sobie sprawię pod choinkę. Mam nadzieję, że jak przeczytasz to zdasz relację :)

  • 9
    Annie 10 listopada 2008 | 22:01:01

    Dziękuję Dziewczęta :) Postaram się zdać relację z ich lektury, ale co do Świętych gier szybko recenzji nie obiecuję - muszę najpierw "dojrzeć" do ich objętości :D

  • 10
    Magrat 11 listopada 2008 | 19:31:05

    Ojej jaki śliczny stosik! :D i Picoult moje małe oko wypatrzyło :) Miłych jesiennych wieczorów życzę :)

  • 11
    Annie 11 listopada 2008 | 20:35:45

    Dziękuję Magrat :) Ta Picoult to przez Ciebie w gruncie rzeczy, bo Twoje zachwyty nad nią skłoniły mnie wcześniej do przeczytania W imię miłości - i wpadłam :D

  • 12
    germini 12 listopada 2008 | 0:35:47

    Gratuluję nabytków. Masz jeszcze miejsce na regale? ;)

    "Święte gry", "Sól i szafran", Picoult oraz oczywiście "Koniec niewinności" baaardzo chętnie bym Ci podebrała :) Nie mam jednak możliwości, więc będę tylko czekać na recenzje ;)
    I ciekawa też jestem, jak Ci się "Dziewczyna grająca w go" spodoba.

    Dużo brakuje Ci jeszcze do skompletowania serii "Z trąbką"?

  • 13
    Annie 12 listopada 2008 | 11:08:43

    No właśnie, Ger, nie mam, ale od paru tygodni odkrywam nowe możliwości swojego mieszkania - książki w garderobie, w kredensie w salonie... :D A z serii 'Z trąbką' mam niemal wszystko, brakuje mi jedynie 'Kolekcjonera' Evelyn Grill. Te 'okienkowe' książki są naprawdę ciekawe, bo... takie nietypowe i oryginalne. No i naprawdę niszowe. Cały czas mnie dziwi to, że praktycznie w ogóle o tak dobrych pozycjach się nie pisze ;)

  • 14
    foxinaa 17 listopada 2008 | 13:46:01

    Wow wow wowwwwwwww Aniu Twoje stosiki przyprawiają mnie o zawrót głowy:) Świete gry bym z wielką chęcią przygarneła, poluje już na nie od hoho, jak będziesz widziala jakąs promocję, coś, daj cynka:D Gratuluje nabytków, cieszą oko:D

  • 15